Існує багато способів, що дозволяють вирішити проблему з небажаним волоссям на тілі — це застосування бритвеного інструменту та електричного епілятора, а також косметичного воску та швидкодіючого крему. На сьогоднішній день воскове видалення волосся вважається одним з найкращих методів депіляції, який гарантує результативність та тривалий ефект. Але не варто забувати й про ультрамодну процедуру під назвою шугарінг, що в свою чергу славиться своїм миттєвим ідеальним результатом. Ці два способи мають безліч переваг, але й відмінностей між ними також досить. У даній статті ми розповімо вам про їх особливості, а також дамо рекомендації, як досягти чудових результатів в роботі.

Депіляція, за своєю природою, не зовсім приємна процедура. Тому майстру необхідно дуже акуратно, а головне якісно проводити даний сеанс, щоб клієнт отримав тільки позитивні відчуття. В першу чергу, перед депіляцією необхідно позбавити його від почуття тривоги та недовіри до вас. Наприклад, попросити клієнта зробити пару глибоких вдихів, запропонувати чай або зробити кілька компліментів — це допоможе йому максимально розслабитися. Також, корисно сказати, що ви розумієте, наскільки це серйозна процедура, і ви зробите все можливе, щоб було достатньо комфортно та безпечно.

Звичайно ж, не варто забувати, що впевнені рухи, м'які та акуратні дотики зроблять процедуру більш приємною й результативною.

Важливо! Кваліфікований майстер обов'язково повинен знати, що депіляцію не можна проводити на пошкодженій шкірі, при запальних висипаннях, грибкових ураженнях та варикозному розширенні вен.

Воскова депіляція

У цій процедурі використовується розтоплений косметичний віск, який наноситься на шкіру за напрямком росту волосся. Поверх нього накладається щільний папір для депіляції і після чого, одним ривком знімається проти росту волосся.

Переваги:

— швидке проведення процедури;

— обробляється велика поверхня шкіри;

— видаляються з коренем навіть найкоротші та жорсткі волоски;

— бездоганно гладка шкіра до 2 тижнів;

— при регулярному проведенні процедури волоски стають тоншими й потім вони легше видаляються;

— воскова депіляція коштує дешевше цукрової.

Недоліки:

— є ймовірність обпекти шкіру;

— поява врослого волосся;

— залишки воску видаляються тільки за допомогою спеціального засобу, лосьйону або ж олії.

Вибираючи даний спосіб майстру-косметологу потрібно враховувати, що довжина волосків не повинна перевищувати 5 міліметрів. В іншому випадку, результат від депіляції буде неповноцінним. Також перед процедурою необхідно визначити наскільки тонке або жорстке волосся у клієнта та чітко встановити, який тип шкіри. Після такого аналізу фахівець може скористатися відповідним воском, який делікатно та ретельно видалить волоски. Перед початком сеансу, в обов'язковому порядку, нанести на шкіру гель до депіляції. Він ефективно очистить та продезинфікує необхідну ділянку тіла. Після цього розподілити розігрітий до 40 градусів косметичний віск. Завершивши процедуру, майстер повинен видалити зі шкіри залишки воску, використовуючи спеціальний гель після депіляції, а також нанести вершки після депіляції, які заспокоять шкіру та допоможуть запобігти вростанню волосся.

Цукрова депіляція

Цукрова депіляція або шугарінг - це більш натуральна альтернатива воску. Для даної процедури використовується карамельна суміш, яка розподіляється по шкірі проти росту волосся, після чого її різким рухом знімають по росту волосся.

Переваги:

— менш болюча процедура в порівнянні з воском;

— практично не буває врослого волосся;

— видаляються з коренем навіть найкоротші й жорсткі волоски;

— залишки цукрової пасти легко знімаються звичайною теплою водою.

— бездоганно гладка шкіра до 4 тижнів.

Недоліки:

— обробляється невелика поверхня шкіри;

— процедура займає більше часу, ніж воскова депіляція;

— не рекомендується обробляти чутливі зони - бікіні, пах, пахви;

— шугарінг коштує дорожче воскової депіляції.

Перший сеанс шугарінга проводиться на волосках довжиною не менше сантиметра. По закінченню деякого часу та декількох процедур, волосся стане куди більш тонким, і видалити їх буде можливо навіть зовсім короткими, від 3 міліметрів і менше. Перед процедурою необхідно ретельно знежирити та очистити шкіру клієнта, це допоможе цукровій пасті краще захоплювати волоски. В даному методі використовуються дві техніки видалення волосся - бандажна та мануальна.

Бандажна техніка шугаринга

Новачкам в шугарінгу краще дотримуватися бандажної техніки. Її особливість в простоті виконання та в економії часу. В даному способі додатково використовуються шпателі та папір для депіляції, завдяки чому делікатніше та швидше видаляються волоски.

Перед процедурою поверхню тіла обов'язково присипають тальком, потім готову пасту беруть шпателем в невеликій кількості та наносять рівномірними частинами проти росту волосся. Після накладається паперова смужка, при цьому потрібно залишити порожній невеликий її відрізок для зриву бандажу. Через 30 секунд натягують шкіру біля нанесеної пасти, і різким рухом зривають всю карамельну масу у напрямку росту волосся.

Для бандажної техніки використовується менше цукрової пасти ніж для мануальної. Досить нанести всього один тонкий шар на оброблювану зону. Тому однієї карамельної баночки вистачить на багато процедур. Такий спосіб видалення волосся ідеально підходить для маленьких ділянок тіла - обличчя, пахв, зони бікіні.

Мануальна техніка шугаринга

Щоб опанувати мануальним мистецтвом шугарингу, майстру потрібно дуже добре відчути цукрову пасту, підібрати під себе необхідну консистенцію й пройти багаторазове практичне відпрацювання під керівництвом досвідченого технолога-шугаріста й тільки після цього приступити до самостійної роботи. При виборі даної техніки майстру завжди потрібно враховувати температуру своїх рук, повітря в кабінеті і, звичайно ж, зон, де буде проходити депіляція. При підвищеній температурі та вологості паста може розтікатися і стати неслухняною в роботі. Наносити її необхідно маленькими стібками суворо проти росту волосся, а видаляти по ходу росту. Одну й ту ж зону фахівці рекомендують обробляти не більше 3 разів, якщо більше — то це може привести до травмування шкіри. На даному місці можуть проявлятися почервоніння, набряклість та відчуття болю. Пам'ятайте, причиною пошкодження епідермісу є не цукрова паста, а безграмотна дія майстра в процесі депіляції.

Після завершення шугарингу залишки цукрової пасти змиваються теплою водою.

Незалежно від обраного способу проявляйте максимальну відповідальність, акуратність та терпіння в роботі. Дотримуючись всіх перерахованих вище рекомендацій щодо проведення воскової та цукрової депіляції, ви позбавите клієнта від неприємних відчуттів під час видалення волосся та забезпечите йому чудовий результат!